KODUKORD


53 09 88 66 (Dr. Ulvi Usgam ja pereõde Anna Ilves)  Kordusretseptid: retsept@medicolm.ee

58 71 21 44  (Dr. Ilona Markus ja pereõed Karina Lillqvist & Astrid Kaasik) Kordusretseptid: ravim@medicolm.ee


Teie perearsti telefoninumber vastab ainult teie perearsti vastuvõtuaegadel! Juhul kui me ei saa koheselt teie kõnele vastata, helistame kõigile vastuvõtuaja jooksul helistanutele tagasi! Palun jälgige oma perearsti vastuvõtuaegu! Helistades on võimalik aega registreerida, kordusretsepte tellida, analüüside vastuseid saada, pereõe ja perearsti konsultatsiooni küsida.

Vastuvõtule on vajalik alati eelregistreerimine! Isegi siis, kui Teile tundub, et tegemist on kiireloomulise probleemiga ja soovite arsti vastuvõtule pääseda võimalikult kiiresti, palume alati ette helistada. Sellisel juhul püüame leida aja tööpäeva jooksul ning Teil ei tule kaua haigena ooteruumis istuda. Tavaliselt vaatab erakorralised haiged kõigepealt üle pereõde, kes vajadusel konsulteerib arstiga või suunab patsiendi edasi arsti vastuvõtule, kas siis samal päeval või lähipäevade jooksul, olenevalt probleemi raskusastmest. Meie perearstikeskuses ei ole elavat järjekorda sest doktorid võtavad vastu ainult eelnevalt registreeritud patsiente.

Pereõde on kõikide patsientide esmane tervisenõustaja.Ka pereõe vastuvõtule tuleb eelnevalt registreerida, sest esmajoones võtab  pereõde vastu need, kes on end varem kirja pannud ja alles siis need, kes ootamatult perearstikeskusesse saabuvad. Erandiks nii arsti kui ka õe kohesele vastuvõtule pääsemiseks on eluohtlik seisund.

Kui Te haigestute ja vajate töövõimetuslehte, siis võtke koheselt ühendust pereõega. Pereõde annab Teile esmased tegutsemisjuhised ja määrab arsti vastuvõtu aja. Arvestada tuleb, et tagantjärele ei saa haiguslehte avada! Arst saab haiguslehe avada pärast seda, kui on patsiendi läbi vaadanud ja haigestumise tuvastanud. Nädalavahetusel perearst haiguslehte alustada ei saa, sest perearst ei tööta nädalavahetusel. Küll saab ta väljastada nädalavahetuse päevaga algava haiguslehe juhul, kui patsient on pöördunud näiteks haigla valvetuppa või kutsunud kiirabi ja talle on antud sellekohane tõend. See tõend tuleb perearstile esitada kahe päeva jooksul.

Kordusretseptide tellimine e-maili kaudu. Kordusretsepte on võimalik tellida ainult selleks ettenähtud e-maili kaudu. Retsept millele tellimus esitatakse peab olema patsiendile varem väljakirjutatud! Retsepti tellimiseks palun kirjutage e-maili oma nimi, isikukood, raviminimi/toimeaine.

Dr. Ilona Markus’e patsiendid saavad retsepte tellida aadressilt: ravim@medicolm.ee

Dr. Ulvi Usgam’i patsiendid saavad retsepte tellida aadressilt: retsept@medicolm.ee

Palun jälgige digiloost retseptide kehtivusi ja tellige oma retseptid õigeaegselt!

NB! Esmaspäevast – neljapäevani tehtud kordusretsepti tellimused on valmis sama nädala reede keskpäevaks. Reedel tehtud tellimused on valmis järgmise nädala reede keskpäevaks ja sellest tulenevalt me ei saada vastust tagasi teie meilie ! 

Kordusretseptide tellimine telefoni kaudu. Retsepte saab tellida iga päev ainult oma perearsti vastuvõtu kellaaegadel. Ravimid saate välja osta järgmisel päeval peale lõunat. Palun helistage retsepti sooviga ainult oma perearsti vastuvõtu kellaaegadel oma perearsti numbrile. Palun ärge jätke retsepti tellimist viimasele minutile. Hoolige oma tervisest!

Saatekirjad. Saatekirju analüüsidele saab tellida ainult oma perearsti vastuvõtu aegadel. Saatekirju väljastatakse kabinetist 452. Juhul kui kabinet on parasjagu hõivatud palume pisut oodata! Saatekirju eriarstide juurde väljastab perearst ainult vastuvõtul. (Eriolukorra kestel lepitakse saatekirja väljastamine personaalselt patsiendiga kokku.)

Info analüüside andmise kohta. Haabersti tervisekeskuse protseduuride kabinetid on 225 ja 226 (II korrus). Veenivere võtmine toimub tööpäevadel 08:00–15:00. Teised analüüsid kogutakse samas kabinetis. Palun järgige juhendeid! Kõik juhendid on saadaval meie kodulehel, rubriigis ”KASULIK”. 

Palun tulge kohale alati õigeagselt! Juhul kui Teil ei ole võimalik vastuvõtule tulla või kui te hilinete, palume sellest kindlasti teada anda oma arsti registratuuri numbrile helistades.

Palun oodake oma aja saabumist perearstikeskuse välimise ukse taga, kõik meie perearstikeskust külastavad patsiendid on eelnevalt registreeritud ja kutsutakse personaalselt edasi. Palun pidage kellaaegadest kinni! Hoiame oma tervist!

Vastuvõtuaeg ühele patsiendile on 15 minutit. Juhul kui te soovite arsti või pereõega rääkida mitmest probleemist või juhul kui teiega on kaasas veel pereliikmeid, peate registreerima mitu järjestikust aega. Palun pidage kinni ettenähtud ajalimiidist.

Sageli piisab vaid pereõe visiidist. Pereõde jälgib terveid imikuid, teostab vaktsineerimisi (nii laste kui ka täiskasvanute) ja erinevaid protseduure. Lisaks vaatab pereõde 1x aastas üle kroonilised haiged, teostades neile vajadusel ka analüüse ja muid uuringuid. Enamasti vaatab kõik ägedad haiged esmaselt üle pereõde, suunates need vajadusel edasi arsti vastuvõtule. Lisaks tegeleb pereõde ka ennetustööga ja väljastab erinevaid meditsiinilisi dokumente.

Imikute ja tervete väikelaste vastuvõtupäev on igal nädalal teisipäeval, kus teenindatakse ainult terveid lapsi. Palume võtta kaasa puhas mähe ja aluslina ning koristada oma lapse kasutatud mähkmed viisidi lõpus.

Palume jätta oma talvised üleriided alati 1. korrusel asuvasse valvega garderoobi.

Palume nuusata nohusel lapsel nina ära enne kabinetti sisenemist.

Palume vankritega mitte ülesse tulla.  

Imikute mähkimislauad asuvad 1.korrusel aatriumis.

WC-d asuvad igal korrusel lifti läheduses.